Psikiyatri Online nedir?

Psikiyatri Online nedir?

 

Psikiyatrionline bir psikiyatrik danışmanlık ve paylaşım sitesidir.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Mert Alev tarafından kurulmuş olan bu site, psikiyatrinin ilgi alanı olan, ruh sağlığının korunması, hastalıkların önlenmesi, ruhsal bozukluğu olanların tanısı, sağaltımı, rehabilitasyonu ve ruh sağlığının geliştirilmesiyle ilgili danışmanlık hizmeti verir ve bu alanda, üyelerin paylaşım odaları aracılığıyla farklı seçeneklerdeki sohbet odalarında paylaşımda bulunmalarına, çeşitli psikolojik klinik ölçekler ve kişilik testi uygulayarak danışmanlık almalarına, güncel psikolojik haberleri takip etmelerine, haberlere ve makalelere yorum yazmalarına imkan sağlar.

Psikiyatrionline aracılığı ile verilen hizmet, psikiyatrik muayene, kontrol, teşhis ya da tedavi değildir, psikoterapinin etik ve bilimsel gerçekler ışığında, yüz yüze olması gerektiği unutulmamalıdır ancak günümüz koşullarında mekansal ve zamansal özgürlük açısından, maliyet açısından ve kişinin kendisini tanıtmak zorunda olmaması açısından bir danışmanlık hizmeti olarak kolaylık sağlamaktadır.

Günümüzde, hekim olmayan kişilerin, ruhsal sorunları ya da rahatsızlıkları olan kişileri muayene ettikleri, tanı koydukları ve tedavi etmeye giriştiklerine dair haberler son zamanlarda giderek artmaktadır.

Bu kişiler “danışmanlık merkezleri”, “yaşam koçluğu”, “NLP”, “hipnoterapi”, “stresle başa çıkma” vb. isimler altında, depresyondan panik bozukluğuna, fobilerden aile sorunlarına, cinsel işlev bozukluklarından şizofreniye dek bir çok ruhsal sorun ya da rahatsızlığı kısa sürelerde düzelttiklerini öne sürmekte, rahatsızlıkları nedeniyle zor durumda olan insanlarımızın zarar görmelerine ve yanlış tanı ve tedavi girişimleri ile rahatsızlıklarının kronikleşmelerine neden olmaktadırlar.

Bu nedenlerle, psikolojik sorun ve şikayetler ile ilgili öncelikle bilinçli olmak, doğru danışmanlık hizmeti almak, teşhis ve tedavi sürecinde zaman kaybı yaşamadan yaşam kalitenizi yüksek tutmak adına psikiyatrionline yanınızda olacaktır.

Dr. Mert ALEV
Psikiyatrist