Kaybetmekten korkun...

Kaybetmekten korkun…

Günümüz dünyasındaki en riskli yatırım haline geldi ki ilişkiler, bu sebepten mutlu aşk senaryolarına mahkum oldu senaristler, yapımcılar ve izleyiciler, çünkü sadece izlenir oldu aşklar. Tüketim alışkanlığını empoze eden büyük güçler birgün insanların duygularını, aşklarını da tüketeceklerini biliyorlardı elbet ve yeni aşklar arayacaktı insanoğlu, varlığını hissetme çabasıyla, yine yeniden tüketmek için.

Ölümden bu kadar korkarken insan farketmeden, kaybetmekten korkmaz oldu. Yeni, farklı ve hep daha iyi olanı ve aslında hiç olmayanı arama gayesiyle, sahip olduklarını değersizleştirmekten alıkoyamadı kendisini.

Sahip olduklarına değer vermek, insanın kendine verdiği değeri ve mutluluğunu arttıracaktır kuşkusuz. Artık mutluluk aslanın ağzında. Mutluluğun düşmanlarından biri olan önyargılar, tüketmeye şartlandırılmış çoğunluktan etkilenerek düşünce kalıpları oluşturur zihnimizde. Önyargısız, tüketmeye şartlanmadan, kendine ve sahip olduklarına hak ettiği değeri vermeyi başarabilenler mutlu olabileceklerdir.

Kaybetmekten korkun ve sizi kaybetmelerinden korkutun sevdiklerinizi…

Dr.Mert ALEV

Psikiyatrist