Psikiyatrionline Paylaşım Odaları Hüküm ve Şartları

Psikiyatrionline Paylaşım Odaları Hüküm ve Şartları


www.psikiyatrionline.com 'a ait paylaşım odalarına ulaşmakla ve bu sıtenin hizmetlerini kullanmakla, bu sitenin bir kullanıcısı olarak siz , aşağıdaki site kullanım hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz. bu site hükümlerini kabul etmiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmaya artık devam etmeyiniz. psikiyatrionline web sitesi hüküm ve şartlarını ınternet üzerınden kabul etmek ile, site sahibi Mert Alev ile aranızda çıkabılecek her türlü ihtilafta bu ınternet ışlemının geçerlı bır delıl olarak tanınacağını kabul etmektesiniz. Psikiyatrionline web sitesi kullanım hakları sahibi Mert Alev, işbu Site Hüküm ve Şartlarını, Gizlilik Politikası ve/veya bu Sitede yayınlanan diğer şartları, kuralları, sözleşmeleri değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. İşbu Site Hükümlerini, genel site şartlarını ve Gizlilik Politikasını düzenli olarak incelemek sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir değişiklikten sonra bu Sitenin kullanımına devam edilmesi ve Sitenin sunduğu herhangi bir hizmete ilişkin olarak işlem yapılması, söz konusu değişikliği kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1- Paylaşım odaları üyeliği: psikiyatrionline genel paylaşım odalarını(VIP paylaşım odası hariç) kullanmak için şimdilik bir ücret talep edilmemektedir. Genel paylaşım odalarının kullanımının ve chat arayüzünde dükkan bölümünde şimdilik ücretsiz olarak verilen hizmetlerin tamamının herhangi bir zaman ücretli hale dönüştürülme hakkı psikiyatrionline adına Mert Alev’e aittir, paylaşım odalarını kullanan kişi herhangi bir zaman bu hususda itirazda bulunamaz. VIP paylaşım odası ücretlidir ve bu ücreti belirleme ve değiştirme hakkı Mert Alev’e aittir, siteyi kullanan kişiler herhangi bir zaman bu hususda itirazda bulunamaz. Üye, site hizmetlerinden faydalanabilmek için, psikiyatrionline anasayfadaki kullanıcı kayıt formuyla kendisinden talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak bildirmek ve bu bilgileri güncel bir şekilde tutmak ile sorumludur. Kullanıcı adınızı ve parolanızı güvenli ve gizli bir şekilde muhafaza etmeli ve üçüncü kişilerin eline geçmesine izin vermemelisiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi gizli tutma yükümlülüğü tamamiyle size aittir. Üyelerin kullanıcı adı ve şifrelerinin başkaları tarafından öğrenilmesi durumunda oluşabilecek her türlü zarardan üyenin kendisi sorumludur. Üye, psikiyatrionline'a göndereceği, bir e-mail ile tüm üye bilgi ve kayıtlarını sildirebilir, kişisel verilerinin kullanılması ve değiştirilmesi konusundaki rızasını geri alabilir.

2- Rüştünü ispat etmemiş kişiler: Rüştünü ispat etmemiş küçüklerin (18 yaşın altındaki kişiler) Psikiyationline'a girmeleri yasaktır. 18 yaşını doldurmamış kişiler ancak velisinin veya vasisinin kontrolü altında ve/veya velisinin veya vasisinin muvafakatını almak şartıyla Psikiyatrionline paylaşım odalarına girebilirler. 18 yaşının altındaki üyelerin, Psikiyatrionline’a girmeleri ve hizmetlerinden faydalanmaları durumunda, site sorumlusu Mert Alev, üyenin vasisinden veya velisinden gerekli muvafakatı almış olduğunu kabul eder. 18 yaşindan küçüklerin Psikiyatrionline’a girmeleri ve hizmetlerinden faydalanmaları sonucunda uğrayabilecekleri maddi, manevi zararlardan dolayı psikiyatrionline yöneticileri ve hak sahibi Mert Alev sorumlu tutulamaz.

3- Paylaşım odaları, Sohbet Odaları ve Forum Kuralları: Psikiyatrionline paylaşım odaları, psikiyatrionline üyelerinin arkadaşlarıyla sohbet edebilecekleri, psikolojik sorunlar konusunda paylaşımda bulunabilecekleri mekanlar olma amacıyla tasarlanmışlardır, bu paylaşım odalarında herhangi bir şekilde teşhis koyma, psikoterapi ya da tedavi yapma, muayene, yönlendirme, ilaç veya tedavi konusunda tavsiye vermek, reklam yapmak yasaktır, bu hususda herhangi bir şekilde psikiyatrionline sitesi yöneticileri ya da hak sahibi Mert Alev sorumlu tutulamaz.
Tüm psikiyatrionline paylaşım odaları ve forumda aşağıdaki ek kurallar geçerlidir:

- Paylaşım odaları, Sohbet odaları ve forumda, küfür etmek, genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı, dini inançlara saygısız, diğer üyeleri rencide edecek, tehdit edecek, küçük düşürecek, güvenliğini riske sokacak ve özel hayatına saygısız mesajlar yazmak, psikiyatrik muayene yapmak, tedavi önerisinde bulunmak, teşhis koymak, ilaç önermek, psikoterapi yapmak, ilaç reklamı yapmak yasaktır.
- Paylaşım odaları, Sohbet odaları ve forumda, T.C aleyhinde, T.C Yasalarına aykırı siyasi ve ideolojik görüşleri ifade eden, kanundışı faaliyetlere yönelik mesajlar yazmak yasaktır.
- Paylaşım odaları, Sohbet odaları ve forumda kişilerin ırk, din, inanç ve kişilik haklarına saygısızlık edici ifadeler kullanmak yasaktır.
- Paylaşım odaları, Sohbet odaları ve forumda, ticari menfaate yönelik duyuru, tanıtım ve reklam yapmak yasaktır.
- Paylaşım odaları, Sohbet odaları ve forumda telif hakları gerektiren her türlü ses dosyası, mp3 linkleri, video linkleri, mp3 veya video programları, korsan yazılım linkleri içeren veya bunların dağıtılmasını destekleyen, yönlendiren içeriğe sahip mesaj yazmak yasaktır. Bu şekilde mesaj yazan kullanıcılar siteden süresiz olarak uzaklaştırılırlar.

Bu kurallara uyulmaması durumunda psikiyatrionline yöneticileri önceden bildirim yapmaksızın, kurallara uymayan üyeleri sohbet ve forumdan çıkarma, tekrar girilmesini engelleme ve üyeliğini sona erdirme hakkını saklı tutar.Psikiyatrionline, bireysel veya toplu kullanıcılar açısından, bu kullanıcılardan sadece bir veya birkaçından kaynaklansa dahi, site icindeki huzuru, ahlakı bozucu, kargaşaya mahal veren veya vereceği hususunda karine teşkil eden durumlar karşısında, aynı ağdan gelen kullanıcıları bireysel yada toplu olarak siteden uzaklaştırma yetkisine ve bu uzaklaştırma süresinin uzaltılıp azaltılmaması hakkını saklı tutar.

Üyenin ücret karşılığı edinmiş vip, özel oda, tip veya hesabında cc para olması, yukarıdaki belirtilmiş ve uyulması ıstırarî durumlarda, ücret ödememiş olan üyelerden ayrı bir özel imtiyaz sağlamaz. Bununla birlikte;

-Hizmetin ayıplı olmaması durumunda, yukarıdaki hususların herhangi birisine uymayan üyenin, ücret karşılığı edinmiş oldukları haklar, uzaklaştırılmasına ve ceza almasına olumlu veya olumsuz etkilemez,
-Bu kurallara uymayan edinilmiş hakları olan kişiler hizmetin tek taraflı fesih hakkını isteyemez, para iadesi talep edemez ve müeyyidlerin uygulanmasından sonra hizmetinin kaldığı yerden devam etmesini de isteyemez.

4- Paylaşım odaları, Sohbet Odaları ve Forum güvenliği: Paylaşım odaları, Sohbet Odaları ve forumun, güvenli sohbet ortamları olmaları için psikiyatrionline azami özeni göstermektedir. Paylaşım odaları, Sohbet odalarında yapılan tüm konuşmalar otomatik olarak filtrelenmekte, küfur ve sakıncalı sözler içeren konuşmaların yayınlanması engellenmekte, bu konuşmaları yapanlar otomatik olarak odalardan atılmaktadırlar. Ayrıca sohbet odalarında görev yapmakta olan psikiyatrionline Operatörleri de odalarda yapılan tüm yazışmaları takip edip, Sohbet Odaları Kurallarına uymayanları uyarmakta, gerekli gördüklerini odadan ihraç etmektedirler.

Psikiyatrionline içinde kullanıcılarının özenle dikkat etmesi gerekenler hususlar şunlardır:

- Paylaşım odaları, Sohbet Odalarında kimseye güvenmeyin, inanmayın. Karşınızdaki kişilerin art niyetli olabilecekleri ihtimalini asla unutmayın.
- Adres, ev telefonunuz gibi kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.
- Üyelik şifrenizi kimseye söylemeyin, gizli tutun.
- Psikiyatrionline Kimliğim bölümünde doldurduğunuz bilgilerin, herkese açık olarak yayınlanıp, yayınlanmama seçimi size aittir. Yayınlanmasını istemediğiniz bilgileri, lütfen Kimliğim bölümünde belirtiniz.
- Sizi rahatsız eden, tarzlarından, konuşmalarından hoşlanmadığınız kişileri lütfen bize, iletişim email adresine bildirin.

Psikiyatrionline kullanıcılarının, bu hususlara uygun davranmamış olmaması sebebiyle, ya da diger kullanıcıların yazılarından, mesajlarının içeriğinden dolayı uğrayabilecekleri, doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet zararlardan ve olası masraflardan dolayı psikiyatrionline yöneticileri veya sorumlu hak sahibi Mert Alev hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kullanıcıların uğrayabilecekleri maddi, manevi zararlara ilişkin telepleriye ilgili olarak psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev'in hiçbir şekilde hukuki ve cezai bir sorumluluğu bulunmamaktadır. psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev’in, Psikiyatrionlie kullanıcıları tarafından kullanılan sözler, yayınlanan mesajlar ve bu mesajların içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuki veya cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

5- Gizlilik İlkesi: psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev, ilke olarak, psikiyatrionline kullanıcıları tarafından bize sunulan kişisel verileri üçüncü kişilere satmaz, kiralamaz ya da başka şekilde kullandırmaz. psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev bu bilgileri, kullanıcılara basılı yayınlar ya da diğer yazışmalar göndermek, veya elektronik posta ile basın bültenleri ya da bildirimler göndermek amacıyla kullanabilir.

Kişisel bilgilere sadece yetkili psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev ya da bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilirler. psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev, kişileri açıklamadan, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb) sürekli iç gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak psikiyatrionline sitesini iyileştirmek; genel olarak ziyaretçi profili hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu veriler sadece belirtilen amaç için kullanılabilir ve kullanıcıların izni alınmadan hiç bir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.

psikiyatrionline kullanıcılarının, Kimliğim bölümünde doldurduğunuz bilgilerin, herkese açık olarak yayınlanıp, yayınlanmamasına kendileri karar verirler. Kullanıcılar psikiyatrionline'da yayınlanmasını istemedikleri bilgileri yine Kimliğim bölümünde kendileri belirtirler. Kullanıcıların kendi rızalarıyla yayınladıkları bilgilerden dolayı uğrayacakları maddi ve manevi zararlardan dolayı psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev sorumlu tutulamaz. psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev, psikiyatrionline kullanıcıları tarafından kendisine sunulan bilgileri, yasal soruşturma, mahkeme kararı veya yasal prosedürler gereği, kendisinden talep edilmesi halinde, yetkili mercilere verebilir. Psikiyatrionline ve paylaşım odaları kullanıcıları, profil bilgilerinde yer alan bilgilerden dilediklerini görünüme açarak, ayrıca, profillerine kişisel fotoğraflarını yükleyerek, bu bilgi ve fotoğrafların site içinde kullanılmasına izin vermiş olmaktadırlar. Bu sebeple, psikiyatrionline kullanıcıları site içinde kullanılmasını istemedikleri profil bilgilerini gizlemekle ve yine site içinde kullanılmasını istemedikleri fotoğraflarını profil bilgilerine yüklememekle kendileri sorumludurlar.

6- Sözleşmenin Kabulu: psikiyatrionline yöneticileri veya hak sahibi Mert Alev, psikiyatrionline kullanıcılarının, psikiyatrionline web sitesini girmekle ve psikiyatrionline hizmetlerinden faydalanmakla, bildirilmekte olan tüm hüküm ve şartları okumuş ve kabul etmiş olduklarını ve doğabilecek her türlü anlaşmazlıkta bu web sayfasında yayınlanmakta olan is bu psikiyatrionline Hüküm ve Şartlarının İstanbul Mahkemelerine sunulacak tek delil olarak kabul ve taahüt ettiklerini, kabul ve beyan eder.


Psikiyatri Online